Najlepsze na kłopoty z przewodem pokarmowym

Dolegliwości gastryczne dotykają każdego człowieka. Zaburzenia trawienne mogą pojawić się sporadycznie na przykład podczas zatrucia pokarmowego. Albo mogą występować dość często w przypadku zespołu jelita drażliwego. Albo też na okrągło spowodowane chorobą nowotworową.

Każdy z nas wie, co to znaczy ból brzucha, niestrawność, wzdęcia, biegunka lub zatwardzenie, brak apetytu, wymioty, cofanie się spożytego pokarmu z żołądka do przełyku, czyli tak zwany refluks. Bardzo często pojawiają się one podczas przejedzenia lub nadużywania tłustych potraw, jak bywa w przypadku zatwardzenia. Na liczne gastryczne dolegliwości ulgę przynoszą podstawowe leki, które zawsze są obecne w naszej domowej apteczce. A więc zioła: rumianek, mięta, dziurawiec, koperek włoski, suszone jagody. Oraz leki apteczne przeciwbólowe i rozkurczowe, jak no-spa, węgiel leczniczy i inne medykamenty, które możemy nabyć w aptece bez recepty.

Lecz najlepszym lekarstwem po zażegnaniu niebezpieczeństwa będzie zmiana stylu życia, a konkretnie sposobu odżywiania. Jest to podstawowy ratunek dla osób często zapadających na zatrucia pokarmowe i osób z zespołem jelita drażliwego. A więc unikanie mieszania ze sobą produktów np. mlecznych i mięsnych, czy mlecznych i warzywnych. A także unikanie produktów tłustych, smażonych i ostrych.