Dlaczego warto wypróbować soczewki kontaktowe?

Wciąż jesteś nieprzekonany do soczewek kontaktowych? Uważasz, że prostszym rozwiązaniem są okulary korekcyjne? Zastanawiasz się, czy poradzisz sobie z ich zakładaniem i zdejmowaniem? Wszystko to może wydawać się Tobie „czarną magią” na początku, jednak po jakimś czasie będziesz wiedział, że warto było wypróbować soczewki kontaktowe.

Soczewki to zdecydowanie najbardziej wygodna metoda korekcji obecnie dostępna na rynku. Nie ograniczają one widoczności, są niemalże niewidoczne dla osób trzecich, możesz uprawiać w nich sport, a także nosić z okularami przeciwsłonecznymi lub goglami narciarskimi. Nie zaparują kiedy będziesz wchodzić do ciepłego pomieszczenia, nie spadną i nie przesuną się podczas różnych aktywności. Właśnie dlatego warto wypróbować soczewki kontaktowe!

W każdym wieku

Szkła kontaktowe można nosić w każdym wieku, najważniejsze to nauczyć się właściwie pielęgnować soczewki, a także zakładać i zdejmować. Nie ma dolnej ani górnej granicy wieku – najważniejsze są chęci. Okulista bądź optometrysta, u którego odbędziesz pierwszą wizytę i zbadasz wzrok – wszystko Tobie wytłumaczy i nauczy.

Soczewki naprzemiennie z okularami

Jeśli jesteś osobą, która mimo wielu wad okularów, po prostu lubi je nosić z różnych powodów – możesz nosić je naprzemiennie z soczewkami kontaktowymi. Dzięki temu w sytuacjach, w których okulary nie sprawdziłyby się – zachowasz dobre widzenie, a jednocześnie nie narazisz się na dodatkowe koszty jak naprawa okularów po upadku z dużej odległości.

Zmiana koloru oczu

Soczewki kontaktowe umożliwiają Tobie zmianę wyglądu oczu. Znudzony swoim dotychczasowym kolorem oczu? Szukasz sposobu, by się wyróżnić, a może wybierasz się na jakąś imprezę? Decydując się na noszenie soczewek kontaktowych możesz m.in. tylko subtelnie zaakcentować swój naturalny kolor tęczówki. Jeśli interesują Cię większe zmiany – możesz mocno odmienić oko, nadal zachowując naturalny wygląd. Do wyboru jest też najbardziej szalona opcja – Crazy Lens, które charakteryzują się najbardziej zwariowanymi kolorami i wzorami, idealnymi na Halloween czy karnawał.

Uprawiasz sport

Jeśli masz dużą wadę wzroku i uprawiasz sport, niemalże niemożliwym jest zrezygnowanie całkowicie z korekcji na czas aktywności. Soczewki kontaktowe będą w takich okolicznościach idealnym rozwiązaniem, ponieważ poczujesz się jakbyś wady wzroku w ogóle nie miał. Zachowasz ostrość widzenia, soczewki nie przesuną się, ani nie spadną a Ty skupisz się tylko i wyłącznie na sporcie.

Lubisz nosić okulary przeciwsłoneczne

Nic tak nie irytuje jak słońce rażące w oczy. Jeśli nosisz okulary korekcyjne, nie jesteś wstanie założyć okularów przeciwsłonecznych, a jeśli masz dużą wadę wzroku – musisz zastosować korekcję, by móc normalnie funkcjonować. W soczewkach kontaktowych, problem całkowicie znika. Możesz doskonale widzieć z każdej odległości, a dodatkowo chronić oczy przed słońcem.
Warto spróbować!