Ćwiczenia na potencję

Potencja seksualna

Potencja seksualna, to możliwość odbywania pełnych i satysfakcjonujących stosunków płciowych. Stosunki płciowe składają się z kilku faz, nieco innych u kobiet i u mężczyzn. Żeby można było mówić o pełnym współżyciu, wszystkie fazy muszą przebiegać prawidłowo. W kobiecej potencji seksualnej najczęstszym zaburzeniem jest zbyt niskie libido, czyli ochota na seks. Z kolei męskiej potencji seksualnej najczęściej przeszkadzają problemy z erekcją, przedwczesny wytrysk lub jego brak. Potencja seksualna jest niezwykle istotna dla jakości naszego życia. Seks daje poczucie bliskości i więzi. Ponadto redukuje stres, poprawia nastrój, działa przeciwbólowo, poprawia odporność itp. Przedłużających się problemów z potencją seksualną nie wolno lekceważyć. W rozwiązaniu ich pomagają różni specjaliści: urolodzy, psycholodzy i seksuolodzy.

Ruch a potencja

Nie jest dziś tajemnicą, że potencja seksualna zależy od ogólnego stylu życia. Jednym z najważniejszych elementów tego stylu jest ruch. Zdobycze cywilizacyjne ograniczyły nasz ruch niemal do minimum. Nie chodzimy pieszo do pracy, na zakupy itp. Sami musimy organizować ruch i planować spacery, pływanie jazdę na rowerze, bieganie lub coś innego. Specjaliści są zgodni co do tego, że każdy ruch sprzyja sprawności seksualnej. Sprzyja, bo uruchamia produkcję hormonów szczęścia, które eliminują stres i napięcie – największych wrogów dobrego seksu. Ludzie uprawiający ruch są żywsi i bardziej energetyczni. Ponadto nie mają kłopotów z nadwagą i czują się bardziej atrakcyjni. Wszystko to wpływa na chęć na seks i jego jakość.

Ćwiczenia na potencję

Na potencję seksualną dobre jest wszystko to, co wzmacnia układ sercowo naczyniowy. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn, u których kondycja tego układu bezpośrednio wpływa na zdolność do erekcji. Wybór ćwiczeń i treningów jest sprawą indywidualną. Można korzystać z aktywności aerobowej, treningów cardio lub ćwiczeń siłowych. Te ostatnie przyczyniają się do większej produkcji testosteronu, od którego zależy męska sprawność w sypialni. Ale uwaga! Przetrenowanie szkodzi potencji, dlatego ćwiczmy z głową!

Czytaj więcej na https://www.aptekakamagra.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *